| EPIC | KEYS |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00BZ020557 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £175.95m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 31.55m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 557.75p |
| Change Today | 0.75p |
| % Change | 0.13 % |
| 52 Week High | 700.00 |
| 52 Week Low | 452.50 |
| Volume | 1,826 |
| Shares Issued | 31.55m |
| Market Cap | £175.95m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 161 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 5 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 04-Jun-26 | 02-Oct-25 |
| Paid | 23-Jun-26 | 24-Oct-25 |
| Amount | 17.20p | 7.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 08:00 | 1,826 @ 555.00p |
| CEO | James David Knight |
| Finance Director | Ashley Rupert Miller |
You are here: research