| EPIC | BKS |
| Sector | IT Services |
| ISIN | GB00BZ0X8W18 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £107.29m |
| NMS | 2,000 |
| Shares in issue | 68.34m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 157.00p |
| Change Today | -1.50p |
| % Change | -0.95 % |
| 52 Week High | 268.50 |
| 52 Week Low | 151.50 |
| Volume | 58,242 |
| Shares Issued | 68.34m |
| Market Cap | £107.29m |
| RiskGrade | 140 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 18-Mar-21 | 01-Oct-20 |
| Paid | 01-Apr-21 | 27-Nov-20 |
| Amount | 0.20p | 0.15p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:00 | 1,000 @ 156.70p |
| 15:35 | 1,000 @ 156.70p |
| 15:18 | 871 @ 154.30p |
| 15:16 | 165 @ 157.00p |
| 15:01 | 2,092 @ 154.56p |
| Chair | Andrew William Crawford Meldrum |
| CFO | Fraser McDonald |
You are here: research