| EPIC | FNTL |
| Sector | Support |
| ISIN | GB00BG1THS43 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share, FTSE AIM 50, FTSE AIM 100 |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £189.11m |
| NMS | 2,000 |
| Shares in issue | 104.19m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 181.50p |
| Change Today | -1.50p |
| % Change | -0.82 % |
| 52 Week High | 290.00 |
| 52 Week Low | 158.00 |
| Volume | 329,950 |
| Shares Issued | 104.19m |
| Market Cap | £189.11m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 28-May-26 | 25-Sep-25 |
| Paid | 18-Jun-26 | 31-Oct-25 |
| Amount | 2.50p | 1.30p |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:42 | 26,700 @ 185.36p |
| 15:39 | 21,000 @ 186.00p |
| 15:38 | 22,000 @ 184.82p |
| 16:37 | 295 @ 186.00p |
| 16:35 | 11,882 @ 181.50p |
You are here: research