Insurance
| EPIC | OMU |
| Sector | Insurance |
| ISIN | ZAE000255360 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMU |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £3,035.11m |
| NMS | 15,000 |
| Shares in issue | 4,712.90m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 64.40p |
| Change Today | 0.60p |
| % Change | 0.94 % |
| 52 Week High | 77.80 |
| 52 Week Low | 39.10 |
| Volume | 88,036 |
| Shares Issued | 4,712.90m |
| Market Cap | £3,035.11m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 5 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 1 |
| Total | 10 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 09-Apr-26 | 02-Oct-25 |
| Paid | 07-May-26 | 03-Nov-25 |
| Amount | 56.00¢ | 37.00¢ |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:36 | 720 @ 64.40p |
| 16:35 | 4,915 @ 64.40p |
| 16:35 | 652 @ 64.40p |
| 16:35 | 83 @ 64.40p |
| 16:35 | 413 @ 64.40p |
| Chair | Trevor Manuel |
| CFO | Casparus Troskie |
| CEO | Jurie Strydom |
You are here: research