| EPIC | FCH |
| Sector | Financials |
| ISIN | GB00BG0TPX62 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £396.25m |
| NMS | 5,000 |
| Shares in issue | 299.28m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 132.40p |
| Change Today | 1.40p |
| % Change | 1.07 % |
| 52 Week High | 176.80 |
| 52 Week Low | 91.00 |
| Volume | 1,749,112 |
| Shares Issued | 299.28m |
| Market Cap | £396.25m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 286 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 113,056 @ 132.40p |
| 16:35 | 94 @ 132.40p |
| 16:35 | 228 @ 132.40p |
| 16:35 | 256 @ 132.40p |
| 16:35 | 2,138 @ 132.40p |
You are here: research