Mining
| CEO: | Christopher Chadwick |
| Non-Executive Chairman: | Christopher Latilla-Campbell |
| Non-Executive Dir: | Christian Schaffalitzky, Thomas Griffiths |
| Address: | 107, Cheapside, London,United Kingdom, EC2V 6DN |
| Phone: | +44 (0)207 796 9060 |
| Website: | http://www.metalnrg.com/ |
| Sector: | Mining(LSE) |
| ISIN: | GB00BS2GR553 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 8.90p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 56.00 |
| 52 Week Low | 6.20 |
| Volume | 1,017,368 |
| Shares Issued | 39.18m |
| Market Cap | £3.49m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:36 | 360,000 @ 9.00p |
| 15:03 | 21,467 @ 9.27p |
| 12:33 | 2,500 @ 9.29p |
| 11:32 | 100,000 @ 9.28p |
| 11:49 | 5,000 @ 9.29p |
You are here: research