Alternative Investment Instruments
| Competitors: | Electric Guitar, Pineapple Power Corporation , Mustang Energy , BSF Enterprise , Anemoi International Ltd, Critical Metals |
| CEO: | Alexander (“Alex”) Walker |
| Non-Executive Chairman: | Sandy Barblett |
| Technical Director: | Chris van Wijk |
| Non-Executive Dir: | Anthony Eastman |
| Address: | Eccleston Yards, 25 Eccleston Place, London, United Kingdom, SW1W 9NF |
| Phone: | +44(0)203 918 8792 |
| Website: | http://www.eaststarplc.com/ |
| Sector: | Alternative Investment Instruments(LSE) |
| ISIN: | GB00BN92HZ16 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 3.00p |
| Change Today | -0.050p |
| % Change | -1.64 % |
| 52 Week High | 3.10 |
| 52 Week Low | 2.90 |
| Volume | 1,193,675 |
| Shares Issued | 549.57m |
| Market Cap | £16.49m |
| RiskGrade | 80 |
| Value |
|
|---|
| Value |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 20,000 @ 3.01p |
| 16:07 | 167,380 @ 2.97p |
| 15:31 | 184,664 @ 3.10p |
| 13:15 | 100,000 @ 2.97p |
| 12:37 | 13,719 @ 2.97p |
You are here: research