| EPIC | AEET |
| Sector | Investment Firms |
| ISIN | GB00BN6JYS78 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSQ3 |
| Main Indices | FTSE Fledgling |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £18.73m |
| NMS | 2,500 |
| Shares in issue | 81.44m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 23.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 70.00 |
| 52 Week Low | 22.10 |
| Volume | 10,789 |
| Shares Issued | 81.44m |
| Market Cap | £18.73m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Special | Interim | |
| Ex-Div | 08-May-25 | 02-Oct-25 |
| Paid | 30-May-25 | 24-Oct-25 |
| Amount | 36.84p | 4.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 13:10 | 10,629 @ 22.10p |
| 08:38 | 160 @ 22.32p |
You are here: research