| EPIC | THX |
| Sector | Mining |
| ISIN | CA8851491040 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £509.93m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 666.57m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 76.50p |
| Change Today | -2.50p |
| % Change | -3.16 % |
| 52 Week High | 98.00 |
| 52 Week Low | 22.00 |
| Volume | 938,998 |
| Shares Issued | 666.57m |
| Market Cap | £509.93m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Special | Q4 | |
| Ex-Div | 23-Jan-26 | 23-Jan-26 |
| Paid | 13-Feb-26 | 13-Feb-26 |
| Amount | 1.50¢ | 1.25¢ |
| Time | Volume / Share Price |
| 08:04 | 100,000 @ 75.00p |
| 14:59 | 230,000 @ 76.34p |
| 16:06 | 32,265 @ 76.07p |
| 15:48 | 20,000 @ 77.25p |
| 15:47 | 25,000 @ 76.95p |
You are here: research