Trade now with Barclays Stockbrokers
| EPIC | AT. |
| Sector | Energy Producers |
| ISIN | GB00BLH42507 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £394.76m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 80.98m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 487.50p |
| Change Today | -21.50p |
| % Change | -4.22 % |
| 52 Week High | 533.00 |
| 52 Week Low | 302.00 |
| Volume | 452,855 |
| Shares Issued | 80.98m |
| Market Cap | £394.76m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Final | |
| Ex-Div | 30-Apr-26 | 01-May-25 |
| Paid | 28-May-26 | 29-May-25 |
| Amount | 1.30p | 1.20p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:06 | 10 @ 487.50p |
| 16:06 | 162 @ 487.50p |
| 16:06 | 389 @ 487.50p |
| 16:06 | 122 @ 487.50p |
| 16:06 | 166 @ 488.00p |
| CEO | Allan Pirie |
| CFO | Ingrid Stewart |
You are here: research