| EPIC | CTL |
| Sector | Mining |
| ISIN | JE00BTJ01443 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Jersey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £16.34m |
| NMS | 7,500 |
| Shares in issue | 204.19m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 8.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 13.08 |
| 52 Week Low | 4.75 |
| Volume | 670,180 |
| Shares Issued | 204.19m |
| Market Cap | £16.34m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:26 | 4,852 @ 7.50p |
| 16:02 | 3,090 @ 8.25p |
| 15:26 | 7,386 @ 8.50p |
| 14:35 | 28 @ 7.50p |
| 13:32 | 58 @ 8.50p |
You are here: research