Mining
| CEO: | Jonathan David Owen |
| Executive Chairman: | Craig Moulton |
| Managing Director: | Daniel Maling |
| Non-Executive Dir: | Alex King, Fungai Ndoro |
| Address: | Eccleston Yards, 25 Eccleston Place, London, United Kingdom, SW1W 9NF |
| Phone: | +44 (0) 20 7981 2576 |
| Website: | http://metals-one.com/ |
| Sector: | Mining(LSE) |
| ISIN: | GB00BSY1D385 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1.39p |
| Change Today | -0.030p |
| % Change | -2.11 % |
| 52 Week High | 48.50 |
| 52 Week Low | 1.30 |
| Volume | 5,986,335 |
| Shares Issued | 1,234.95m |
| Market Cap | £17.17m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 42,518 @ 1.39p |
| 16:35 | 33,891 @ 1.39p |
| 16:35 | 4 @ 1.39p |
| 16:35 | 4,251 @ 1.39p |
| 16:35 | 1,201 @ 1.39p |
You are here: research