| CFO: | Ryan Paul Neates |
| Chief Executive Officer : | Wheeler Moore Sears |
| Independent Non-Executive Director: | Gregg Walter Peters |
| Non-Executive Chairman: | Keith Dean Spickelmier |
| Non-Executive Dir: |
| Address: | Eccleston Yards, 25 Eccleston Place, London, United Kingdom, SW1W 9NF |
| Phone: | +44 020 3834 9787 |
| Website: | http://www.helixexploration.com |
| Sector: | Mining(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00BPK66X70 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 35.80p |
| Change Today | -1.00p |
| % Change | -2.72 % |
| 52 Week High | 46.33p |
| 52 Week Low | 14.70p |
| Volume | 2,161,758 |
| Shares Issued | 195.50m |
| Market Cap | £69.99m |
| Beta | 0.02 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 10,500 @ 35.80p |
| 16:35 | 10,000 @ 35.80p |
| 16:35 | 500 @ 35.80p |
| 16:28 | 13,976 @ 35.81p |
| 16:25 | 5,511 @ 36.20p |
You are here: research