| EPIC | MTLN |
| Sector | Utilities |
| ISIN | GB00BTQGS779 |
| Market Sector | n/a |
| Market Segment | UNKN |
| Main Indices | FTSE 100, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | Euro |
| Market Cap | 4,591.04m |
| NMS | n/a |
| Shares in issue | 143.02m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | Euro |
| Share Price | 32.10 |
| Change Today | 0.35 |
| % Change | 1.10 % |
| 52 Week High | 55.9 |
| 52 Week Low | 31.2 |
| Volume | 220,647 |
| Shares Issued | 143.02m |
| Market Cap | 4,591.04m |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:37 | 359 @ 32.10 |
| 16:37 | 407 @ 32.10 |
| 16:37 | 330 @ 32.10 |
| 16:37 | 225 @ 32.10 |
| 16:37 | 304 @ 32.10 |
You are here: research