| Issue Date | 27-Nov-2007 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 40.00p | Lead Broker | Zeus Capital |
| Market Cap | £7.00m | Contact Tel | 0161 831 1512 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Software & Computer Services | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £1.58m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 355.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 505.00 |
| 52 Week Low | 285.00 |
| Volume | 302,817 |
| Shares Issued | 29.78m |
| Market Cap | £105.70m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 14-May-26 | 29-Jan-26 |
| Paid | 22-May-26 | 12-Feb-26 |
| Amount | 1.30p | 1.40p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:19 | 4,255 @ 355.00p |
| 11:32 | 35,000 @ 355.00p |
| 12:14 | 40,473 @ 355.00p |
| 11:38 | 15,000 @ 355.00p |
| 12:14 | 40,473 @ 355.00p |
You are here: research