| EPIC | TRCS |
| Sector | Support |
| ISIN | GB00B28HSF71 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £105.70m |
| NMS | 750 |
| Shares in issue | 29.78m |
| Date Listed | 27-Nov-2007 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 355.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 505.00p |
| 52 Week Low | 285.00p |
| Volume | 45,517 |
| Shares Issued | 29.78m |
| Market Cap | £105.70m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 14-May-26 | 29-Jan-26 |
| Paid | 22-May-26 | 12-Feb-26 |
| Amount | 1.30p | 1.40p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:17 | 782 @ 356.98p |
| 16:15 | 1 @ 357.00p |
| 15:56 | 13 @ 350.00p |
| 15:50 | 129 @ 353.50p |
| 15:36 | 3,590 @ 353.15p |
You are here: research