| Issue Date | 01-May-2008 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 30.00p | Lead Broker | Hanson Westhouse |
| Market Cap | £35.00m | Contact Tel | 020 7601 6100 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Oil & Gas Producers | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1.38p |
| Change Today | 0.075p |
| % Change | 5.77 % |
| 52 Week High | 2.33 |
| 52 Week Low | 0.71 |
| Volume | 12,545,299 |
| Shares Issued | 1,858.80m |
| Market Cap | £25.56m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:24 | 34,996 @ 1.35p |
| 16:21 | 289,855 @ 1.38p |
| 15:58 | 338,324 @ 1.36p |
| 15:50 | 15,000 @ 1.36p |
| 15:47 | 24,000 @ 1.36p |
You are here: research