| EPIC | MATD |
| Sector | Energy Producers |
| ISIN | IM00B292WR19 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Jersey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £22.62m |
| NMS | 50,000 |
| Shares in issue | 1,858.80m |
| Date Listed | 01-May-2008 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1.22p |
| Change Today | -0.023p |
| % Change | -1.88 % |
| 52 Week High | 2.33 |
| 52 Week Low | 0.71 |
| Volume | 15,280,045 |
| Shares Issued | 1,858.80m |
| Market Cap | £22.62m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 13:39 | 200,000 @ 1.22p |
| 13:15 | 25,000 @ 1.25p |
| 13:10 | 240,096 @ 1.25p |
| 13:09 | 3,013 @ 1.25p |
| 13:04 | 25,000 @ 1.27p |
You are here: research